zpět do 3. patraSzkoła ZAV

Paryż 2011

W dniach 10 – 16 lipca 2011 r. odbywał się 48. Kongres Federacji Intersteno. Tym razem miał on miejsce w Paryżu.

W trakcie Kongresu, tradycyjnie już, odbywały się Mistrzostwa świata w następujących konkurencjach: przepisywanie tekstu na komputerze w języku ojczystym oraz w kategorii multilingua, praca w edytorze tekstu Word, korekta tekstu wg międzynarodowych znaków korektorskich, stenografia (tradycyjnie oraz komputerowo), tzw. transkrypcja tekstu, raportowanie (tworzenie protokołów). Wszystkie konkurencje miały trzy kategorie: seniorzy, juniorzy oraz dzieci.

Niestety, Polacy z wiadomych względów (finanse) tym razem nie brali udział w tych konkurencjach. Przekazaliśmy jednak, jako stowarzyszenie Interinfo Polska, życzenia:

„Szanowna społeczności Intersteno,

życzymy Wam, aby wszystko to, co zaplanowaliście na dni Kongresu w Paryżu zakończyło się sukcesem. Zawodnikom życzymy uzyskania rekordów życiowych w konkurencjach, w których startują. Sędziom satysfakcji ze sprawdzania prac – „piękne” wyniki uczestników. Uczestnikom seminarium nabycia wiedzy o łatwiejszej, ciekawszej pracy z komputerem. Wykładowcom – słuchającego audytorium, które zadaje „mądre” pytania.

Chcemy podziękować Gian Paolo Trivulzio za owocną działalność na stanowisku prezydenta i życzyć mu mało zmartwień w dalszym życiu.

Wszystkim, którzy z różnych przyczyn rezygnują z zajmowanych stanowisk w Federacji Intersteno dziękujemy za ich wysiłki i pracę. Życzymy im wiele satysfakcji z wykonywanych działań w dalszym życiu.

Teresa Wawrzynek i członkowie Interinfo Polska”

Wyniki

Přečteno 9493x.
24. 7. 2011
výtah
© 2023 ZAV | grafika: Adam Hadraba | webmaster: Miloš Černilovský